معجزات و کرامات

کرامات حضرت زینب (س) – شفای نابینا

مرحوم محمد رحیم اسماعیل بیک، که در توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و علاقه به حضرت سیدالشهداء (ع) کم نظیر بود و از این باب رحمت و برکاتصوری و معنوی نصیبش شده و در ماه رمضان ۱۳۷۸ به رحمت حق واصل شد، نقل نمود که در شش سالگی به درد چشم مبتلا شدم و تا سه سال گرفتار بوده و عاقبت از هر دو چشم نابینا گردیدم.
در ماه محرم ایام عاشورا در منزل دایی بزرگوارم مرحوم حاج محمد تقی اسماعیل بیک، روضهخوانی بود، هوا گرم و شربت سرد به مستمعین میدادند. من از داییام خواهش کردم که اجازه دهد من به مردم شربت بدهم؟! داییام فرمود: تو چشم نداری و نمیتوانی! گفتم: یک نفر بینا همراهم بیاید! قبول کرد، و من با کمک خودش قدری

۱- دویست داستان از فضایل مصایب و کرامات حضرت زینب س، عباس عزیزی
ص: ۲۱۳
شربت به شنوندگان دادم.
مرحوم معین الشریعه اصطهباناتی سخنرانی میکرد. در ذکر مصیبت خود روضه حضرت زینب (س) خواند و من تحت تاثیر قرار گرفتم. آن قدر گریه کردم تا از حال رفتم، در آن حال بانوی مجلّلهای دست مبارکشان را بر چشمان من کشیده و فرمودند: «خوب شدی و دیگر به چشم درد مبتلا نخواهی شد».
ناگاه چشم باز کردم. اهل مجلس را دیدم، شاد و فرحناک، به طرف داییام دویدم، تمام اهل مجلس منقلب شده و اطراف مرا گرفتند، به دستور داییام مرا به اتاقی بردند و جمعیت را متفرق نمودند. این از برکت و توسلات به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بود که در یک آن چشمم را شفا داده و مرا از نابینایی نجات دادند. « داستانهای شگفت، (۱)
برگرفته از کتاب سر نینوا – زینب کبری سلام الله علیها نوشته: محمد علی محسن زاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *